1. Certyfikat GOST-R
 2. Deklaracja zgodności GOST
 3. Certyfikat GOST TR
 4. RTN Zezwolenie Rostechnadzor
 5. Certyfikacja Transportu Kolejowego
 6. Historia Certyfikacja w Rosji
 1. Świadectwo Higieniczne
 2. Certyfikat UkrSepro
 3. Deklaracja UkrSepro
 1. Certyfikat GOST-K
 1. Certyfikat BELGIS
 1. Wyznaczono datę wprowadzenia nowych przepisów technicznych Unii Celnej.
 2. Znaczny wzrost cła na skórzane obuwie importowane do Federacji Rosyjskiej.
 3. Nowe wymogi bezpieczeństwa dla urządzeń i maszyn.
 4. Rosja: o perspektywach i programie rozwoju na lata 2020-2025.
Certyfikat przeciwpożarowy

Certyfikat przeciwpożarowy. Certyfikaty Unii Celnej: Białoruś, Rosja i Kazachstan.

Jednym z najczęściej wymaganych od producentów czy eksporterów certyfikatów, jest Certyfikat bezpieczeństwa pożarowego znany jako Certyfikat przeciwpożarowy. Certyfikat jest potwierdzeniem zgodności produkcji lub usług wobec zatwierdzonego regulaminu bezpieczeństwa pożarowego obowiązującego w Rosji i Unii Celnej: Białoruś, Rosja i Kazachstan.

Ten certyfikat jest niezbędny przy uzyskaniu certyfikatów budowlanych, lecz nie wszystkie produkty są objęte obowiązkową certyfikacją w zakresie bezpieczeństwa pożarowego. Otrzymanie Certyfikatu bezpieczeństwa pożarowego (Certyfikat przeciwpożarowy) na wyroby eksportowane, rodzime jak i importowane na terytorium Rosji przeprowadza się na podstawie tych samych przepisów (regulaminu bezpieczeństwa pożarowego).

Certyfikat bezpieczeństwa pożarowego - Certyfikat przeciwpożarowy może być obowiązkowy lub dobrowolny, a jego brak uniemożliwi odprawę celną. Certyfikty obowiązkowe są tylko dla niektórych grup towarowych (kable, dywany, lodówki i zamrażarki, pokrycia podłogowe, sprzęt przeciwpożarowy, materiały wykończeniowe, konstrukcje budowlane, elektrotechniczne urządzenia i aparaty generujące ciepło).

Certyfikat przeciwpożarowy jest wydawany na termin od roku do 5 lat w zależności od specyfiki produkcji i kontraktu.

Istnieje także Deklaracja przeciwpożarowa. Dokument ten nie różni się w praktyce niczym od Certyfikatu, z wyjątkiem blanku na którym jest wystawiona oraz odpowiedzialności stron.

Certyfikat Pozarowy jest wydawany na podstawie przeprowadzonych badań i bez protokołu badań jest nieważny. W trakcie badań sprawdza się palność produktu, każda grupa produkcji musi mieć osobny certyfikat. System badań zależy od konkretnej grupy produkcji, od środowiska eksploatacji, od sposobu użytkowania etc. Jeśli chodzi o Deklarację przeciwpożarową, to taki dokument może być sporządzony przez dewelopera czy producenta.
W przypadku pytań o Certyfikat przeciwpożarowy w systemie GOST-R lub niejasności prosimy o kontakt telefoniczny z naszymi Ekspertami. Skontaktuj sie z nami